10 Sporcular için hijyen ipuçları

Lise boyunca öğrenciler gruplara ayrıldı. Nerdy öğretmeninin evcil hayvanından atletik sporcuya kadar hepsi okulun diğerleri kadar bir parçasıdır. Bazıları çalışmalarda iyi olmanın kolay olduğunu düşünebilir, ancak bir atlet olmak da dahil edilen bir risk unsuru ile zor bir iştir. Her seviyedeki sporcuların korkunç sonuçları olabilecek yaralanmalara maruz kalması oldukça yaygındır. Ve eğer bu yaralanmalar bir sporcuyu sağlıksız saymak ve onları kenarda tutmak için yeterli değilse, enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı oldukça hassastırlar.

 

Herkesin fiziksel faydalar için hijyeni günlük olarak sürdürmesi esastır. Özellikle sporcular için sağlıkları en iyi formda olmaları açısından son derece önemlidir. En küçük sağlık sorunlarının bile herhangi bir sporcunun profesyonel kariyeri üzerinde yıkıcı etkileri olabilir. Kadın sporcular için hijyen önemli bir rol oynar, bu nedenle samimi alanınızın taze kalmasını sağlayacak sağlıklı alışkanlıklar geliştirdiğinizden emin olmanız gerekir.

İşte bir sporcunun fitness rejimini yaptığı kadar inançla takip etmesi gereken on ipucu.

Ellerinizi yıkamak


Egzersiz yapmak için spor salonuna gittiğinizde, kendi ekipmanlarınızı kullanmanıza rağmen, spor salonunun sağlayacağı bazı şeyler vardır. Ve sizden önce kaç kişinin aynı şeyi hallettiğini kim bilebilir, bu durumda gün boyunca sık sık ellerinizi sabunla yıkamanız gerekir.

Ayaklarını da yıka


Sporcular antrenman yaparken ayakkabı giydiklerinden, ayak tabanları ve ayak parmakları arasındaki döküntülerin ölçeklendirilmesi ve kabarması ile karakterize olan atlet ayağı gibi enfeksiyonlara karşı hassastırlar. Bunu önlemek için, bir sağlık kulübünde veya spor salonundayken parmak arası terlik veya sandalet kullandığınızdan emin olmalısınız. Ayaklarınızı kuru ve temiz tutun ve daima ayak parmakları arasında yıkayın. Antifungal tozu, ayaklarınıza mikropsuz tutmak için de uygulayabilirsiniz.

Çalışmadan sonra duş


Bir atlet her zaman duş sonrası egzersiz ve egzersiz seansları almalıdır. Antibakteriyel sabun kullanmalısınız çünkü egzersiz yapmak sizi terletir ve bu da enfeksiyonlara yatkın hale getirir. Duştan sonra cildinizi temiz bir havluyla kurulayın.

Kişisel bakım öğelerini paylaşmayın
Havlu, sabun, ustura, spor salonu ekipmanınızı veya fırçalarınızı asla ekibinizdeki diğer oyuncularla paylaşmamalısınız. Cildinizle yakın temas halinde olan herhangi bir madde, başkası kullandığında enfeksiyona neden olabilir.

Kesilmiş tırnaklar
Sizi enfeksiyonlardan uzak tutmaya yardımcı olacakları için parmağınızı ve ayak tırnaklarınızı kesilmiş halde tutun. Kadın sporcular bunu izlediğinden emin olmalıdır çünkü tırnaklar mikrop taşıyacaktır. Ayrıca, antrenman yaparken rakibini çizmek istemezsin.

Sağ iç çamaşırları
Kadın sporcular temiz, pamuklu iç çamaşırı giydiğinden emin olmalıdır, çünkü bakterilerin nemli bir ortamda büyümesi daha olasıdır.

Kesikleri ve çizikleri temiz tutun
Egzersiz yaparken cildinize özellikle yaralarınız varsa dikkat etmelisiniz. Egzersiz sonrası tüm kesikler ve sıyrıklar temizlenmeli ve üzeri örtülmelidir. Ayrıca pansuman düzenli olarak değiştirilmelidir.

Temiz spor salonu ekipmanı


Birçok sporcu spor salonuna sık sık girer, ancak spor salonunda kullanılan ekipmanın temizliğinden endişe duymaktadır. Enfeksiyonları uzak tutmak için tüm paspaslar ve ekipman temizlenmeli ve dezenfektan ile püskürtülmelidir. Aynı ekipmanı kullanan bir sonraki kişide enfeksiyon olasılığını en aza indirecektir.

Kuru kıyafetler


Egzersiz yaptıktan sonra, her zaman terli giysilerinizi çıkarmalı ve bakteriyel enfeksiyona neden olabilecekleri için duş almalısınız. Her seanstan sonra temiz, kuru giysiler giyin ve terli çamaşırlarınızı yıkayın.

Sulu kalın


Sporcular düzenli olarak antrenman yapmak ve antrenman yapmak zorunda oldukları için, sulu kalmaları önemlidir. Egzersiz seansları sırasında ve sonrasında doğru miktarda su tüketmeniz gerekir. Vücudunuzun nemli kalması gerekir, böylece en yüksek seviyede performans gösterebilirsiniz. Su ayrıca sizi sağlıklı tutar ve yeterli enerji seviyeleri sağlar.Toplam : 28

Peeasily | Hijyenik Kullan - At Kadın İdrar Aparatı

1 Kutu

Peeasily

  • Peeasily | Hijyenik Kullan - At Kadın İdrar Aparatı

    1 Kutu - 10 adet ürün içerir.

  • Peeasily | Hijyenik Kullan - At Kadın İdrar Aparatı

SİPARİŞLERİNİZ İÇİN PAZARYERİLERİMİZİ
ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.Müşteri Temsilcisi

Fatih Sultan Mehmet Mah. Asude Sk. No:9/A-B Etiler İSTANBUL - TÜRKİYE


Telefonla Satış : 212 323 25 53


Whatsapp Hattı : 5323268811


False